Erkeklerin gücünü etkileyen yiyecekler listesi

Gıda, enerjimizin ana kaynağı ve vücut için yapı elemanlarının ana tedarikçisidir. Dengeli bir diyet, potens de dahil olmak üzere tüm organ ve sistemlerin işleyişi üzerinde sadece faydalar, faydalı bir etki sağlar, bu kadar çok kişi gücü artırmak için hangi doğal ürünlerle ilgileniyor?

Bileşimindeki faydalı maddeler nedeniyle erkek sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan yiyecekler var. Hangi ürünlerin gücü artırdığını görelim.

Gücü artıran ürünler

Erkekler için güç için olağan ve çok kullanışlı ürünler arasında uzmanlar aşağıdakileri ayırt eder:

 1. Bal. Olduğu gibi yenebilir veya içeceklere eklenebilir. Yararlı maddelerin yok olmasına ve zararlı maddelerin oluşmasına neden olduğu için ısıtılmamalı veya çok sıcak çay konulmamalıdır. Günde en az 1 çay kaşığı sık tüketildiğinde erkeğin bağışıklığı güçlenecek, testosteron üretimi artacaktır.
 2. Yeşillik. Maydanoz, kişniş, kereviz (hem yapraklar hem de kök) harikalar yaratabilir. Düzenli tüketim ile bir erkek canlılık ve özgüven hissedecek, uzun süreli cinsel ilişkiye girebilecek ve ereksiyon ve sperm kalitesi sadece artacaktır. Bu etki, yeşilliklerin zengin vitamin ve mineral bileşimi, içerdiği faydalı maddelerin kolay sindirilebilirliği ile sağlanır.
 3. Bir balık. Erkek gücü için özellikle yararlı olan deniz balıkları, yani uskumru ve pisi balığıdır. Bu çeşitler, bileşimlerinde testosteron üretiminde yer alan kolayca sindirilebilir omega yağ asitlerinin yanı sıra iyot ve minerallere sahiptir. Buğulanmış ve haşlanmış balıkların sık tüketilmesi, gücü artırmaya, sağlığı iyileştirmeye ve sperm hareketliliğini artırmaya yardımcı olur.
 4. Yağsız kırmızı et. Testosteron üretimini arttırdığı için erkek gücü üzerinde olumlu etkisi olan bu ürün, güçlü bir afrodizyak ve enerji kaynağı olarak kabul ediliyor. Tavşan eti, at eti, kuzu, hindi, tavuk özellikle faydalıdır. Ancak, vicdansız üreticilerin genellikle, sağlığa zararlı maddelerle ürünün daha uzun süre saklanması için satılık eti işlediğini ve erkek ve kadın sağlığını olumsuz yönde etkileyen hayvan karkaslarının hızlı büyümesi için hormonlar enjekte ettiğini hatırlamakta fayda var.
 5. Turp. Bu, erkek sağlığı için gerçek bir faydalı madde deposu olan gücü artıran bir üründür. Hem rizomların kendilerini hem de bu bitkinin tohumlarını yemekte fayda var. Şalgam bağışıklık sistemini güçlendirir, güçlü bir ereksiyon uyarıcısı görevi görür, et ve sebzelere, salatalara ve acı yemeklere lezzetli bir katkı sağlar.
 6. Zencefil. Gücü artırmak için bu ürünle çay ve fırınlama, bağışıklık sistemini uyarıcı ve ereksiyon arttırıcı bir etki sağlar. Mağazadan satın alınan toz yerine taze zencefil kökü yemek özellikle faydalıdır.
 7. Fındık. Düzenli olarak az miktarda tüketilmesi bağışıklık sisteminin güçlenmesine, cinsel isteğin artmasına, daha çekici ve sağlıklı olmasına yardımcı olacaktır. Güç ile ilgili sorunlardan kurtulmak için kaju fıstığı, ceviz ve fındık, yer fıstığı, fındık, badem yiyeceklerde kullanılır.
 8. Tavuk ve bıldırcın yumurtası. Çiğ veya pişmiş olarak yenebilirler. Bu ürün, bazıları insan vücudunda sentezlenmeyen amino asitler, fosfor, demir, çinko ve ayrıca vitaminler ve diğer mineraller dahil olmak üzere faydalı maddeler bakımından zengindir.
 9. Yüksek oranda kakao çekirdeği içeren koyu doğal çikolata. Bu, erkeklerde gücü artırmak ve kan dolaşımını iyileştirmek için hızlı ve güçlü bir üründür. Ancak, öncelikle testosteron üretimini etkileyen öncekiler gibi çalışmaz. Çikolatanın etkisi altında vücut, aşk hissi veren ve libidoyu artıran mutluluk hormonu serotonin ve feniletilamin salgılar.
 10. Meyveler ve meyveler. Hem taze hem de kurutulmuş olarak faydalıdırlar. Çilek, yaban çileği, mango, ahududu, üzüm, kayısı libido üzerinde özellikle olumlu bir etkiye sahiptir. Toksinleri ve cürufları gidermeye, çekiciliği ve gücü artırmaya, cinsel ilişkinin süresini ve kalitesini ve bir erkeğin aldığı duyumları artırmaya yardımcı olurlar.
 11. Taze sıkılmış meyve suları. Özellikle gücü artırıcı ürünler arasında kabak, havuç, kereviz, karpuz, turunçgillerin suyu çok faydalıdır.

Erkekler için alışılmadık menü

Erkek gücünü artıran ürünler arasında, normal diyete dahil olmayanları belirtmekte fayda var. Alışılmadık bir yemek olarak yenebilir veya sık kullanılan bir incelik haline getirilebilirler. Erkeklerde gücü artırmak için en etkili ürünlerin bir değerlendirmesi:

 1. Perga. Bu maddeye "ilahi nektar" da denir. Arılar tarafından özel olarak işlenen polenden elde edilir. Perga, erkek hormonlarının üretimini uyarır, mikro elementler ve vitaminlerle doyurur, bağışıklık sistemini ve kardiyovasküler sistemi güçlendirir. Perga hem erkek iktidarsızlığının önlenmesi hem de tedavisi için tüketilebilir.
 2. Kabuklu deniz ürünleriTüm deniz ürünleri gibi istiridye de çeşitli amino asitler, eser elementler ve vitaminler bakımından zengindir. Ek olarak, taze ve uygun şekilde hazırlanmış bu tür yiyecekler, erkeklerde gücü artırmak için hızlı etkili bir ürün haline gelmesini sağlar. Midye ve istiridye, afrodizyak - doğal patojenler grubuna aittir. Deniz ürünlerinin ana özelliği, kolayca sindirilebilir bir biçimde yüksek çinko içeriğidir. Bu madde metabolik süreçlerde yer alır, sperm kalitesini artırır ve ereksiyonu artırır. Ayrıca kabuklu deniz hayvanlarında, erkeklik hormonu - testosteron üretimi üzerinde yararlı bir etkiye sahip olan bir dizi nadir amino asit bulunur. Ancak bu ürün, aşırı cıva ve diğer sağlıksız maddeler içeriği nedeniyle kötüye kullanılmamalıdır.
 3. Kımız (kısrak sütü). Bu şifa için eski bir çaredir. Böyle bir potens ürünü hızlı bir etkiye sahiptir. Yarım saat sonra, sadece 1 bardak süt içtikten sonra, bir güç ve canlılık dalgası hissedeceksiniz. Koumiss kan bileşimini, kalbin ve kan damarlarının işleyişini iyileştirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, erkek gücünü geri kazanmaya ve sperm kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur.
 4. Sychuzhina (deve midesi). Şaşırtıcı bir şekilde, bu yemeğin sadece bezelye büyüklüğünde bir parçası, erkek gücünü artırmak için en güçlü ve en hızlı etkiyi verir. Vücut üzerindeki etkisi, iyi bilinen Viagra ilacı ile karşılaştırılabilir, ancak bu tür yiyecekler, kalbin, karaciğerin, böbreklerin ve diğer organların durumu üzerinde benzer bir olumsuz etki yaratmaz. Doğu'da, erkek gücü için böyle bir ürün, yalnızca yöneticilerin ve çok zengin insanların karşılayabileceği gerçek bir hazine olarak kabul edilir.

terk edilmesi gerekenler

Ancak tüm yiyecekler erkek gücü için iyi değildir ve gücünü artırmaz. Uzmanlar şunlardan kaçınmanızı tavsiye ediyor:

 • sadece kilogram ekleyen hamur işleri ve kekler;
 • füme etler, sigaranın etkisini yaratmak için halihazırda kullanılan sıvı çok zehirli olduğundan ve testislerin performansında düşüşe neden olabileceğinden;
 • beyaz ve gri ekmek ve buğday unu içeren ürünler;
 • büyük miktarda östrojen içeren yağlı doğal süt;
 • sosisler ve sosisler;
 • keten ve soya fasulyesinden elde edilen yağlar gibi bazı bitkisel yağlar;
 • büyük miktarlarda kişniş, şeker ve tuz
 • birayla birlikte alınan fast food, kraker ve atıştırmalıklar;
 • erkek fonksiyonunu olumsuz etkileyen yüksek fitoöstrojen içeriği nedeniyle soya ve soya içeren ürünler;
 • alkollü içecekler, tüm organizmanın işleyişini olumsuz etkiledikleri için cinsel zayıflığa ve erektil disfonksiyona katkıda bulunur;
 • kanserojen ve kolesterol içeren ürünler;
 • Erkek sağlığını olumsuz yönde etkileyebilen kafeinli içecekler ve sadece ilk birkaç saatte canlandırıcı bir etki sağlar.

Unutmayın, sağlıklı bir yaşam tarzı olmayan, durumunuzu izleyen ve zamanında bir doktora başvurun, orta derecede fiziksel aktivite, stres miktarını azaltan ve fazla çalışmadan erkeklerde gücü artıran tüm bu ürünler istenen etkiye sahip olmayacaktır.

Bu özellikle 40 yaşın üzerindeki yaşlı insanlar için geçerlidir. Güç için yararlı olan ve gerekli tüm amino asitlere, eser elementlere ve vitaminlere sahip ürünlerin hakim olacağı sadece entegre bir yaklaşım ve dengeli bir diyet, erkek sağlığının uzun yıllar korunmasına yardımcı olacak, hem erkeğin kendisine hem de kendisine zevk getirecektir. onun partneri.

Erkek gücü için ürün listesi

Diyet, birçok hastalığın tedavisinin temelidir. Diyeti değiştirmek, böbrek, karaciğer, gastrointestinal sistem, kardiyovasküler sistem vb. sağlığını korumanıza izin verir. Erkekler için, doğal afrodizyak olan ve erkek gücünü korumanıza izin veren ürünlerin bir listesini içeren güç için beslenme vardır.

Hangi vitaminler ve yiyecekler gücü arttırır

Retinol (B vitamini) erkek sağlığı için en önemli vitaminlerden biridir. Genitoüriner sistemin normal işleyişi olan gücün korunmasına katkıda bulunur, seks hormonlarının üretimini arttırır.

İçeriği:

 • kırmızı, sarı sebzeler;
 • yeşillikler (ıspanak, maydanoz);
 • Balık Yağı;
 • karaciğer;
 • yumurta sarısı.

B vitaminleri sekiz element içerir. Sinir sisteminin hücreleri üzerinde hareket ederler. Hipovitaminoz ile halsizlik, sinirlilik, uyku bozukluğu, apati, depresyon ve nevroz gelişimine kadar gözlenebilir. Arka planlarına karşı psikolojik erektil disfonksiyon gelişir.

Sinir sisteminin normal işleyişini sürdürmek aşağıdakilerin kullanımına yardımcı olur:

 • peynir;
 • patates;
 • baklagiller;
 • Fındık;
 • kırmızı balık;
 • muz.

Askorbik asit (C vitamini) - bağışıklığı destekler, vücudu enfeksiyonlardan korur, cinsel istekten sorumlu hormonların (dopamin) üretimini uyarır. Doğal bir antioksidandır.

İçeriği:

 • narenciye;
 • tatlı biber;
 • yabani gül;
 • Frenk üzümü.

D Vitamini - testosteron üretimini normalleştirir, östrojeni daha az aktif formlara dönüştürür. Kalsiyum ile birlikte kemik yapımından sorumludur. Hipovitaminoz, osteoporoz, osteomalazi, libido ve cinsel fonksiyonda azalma ile testosteron aktivitesinde bir azalma ve östrojen aktivitesinde bir artış ortaya çıkar. D vitamininin ana kaynağı güneş ışığıdır.

Ayrıca şurada bulunur:

 • süt ve ekşi süt ürünleri;
 • bıldırcın ve tavuk yumurtası;
 • peynir.

E vitamini, hipotalamik-hipofiz sisteminin normal işleyişinden sorumlu olan bir diğer önemli unsurdur. Hipovitaminoz ile libido azalır ve kısırlık gelişir.

İçeriği:

 • Fındık;
 • Brokoli;
 • ay çekirdeği;
 • yeşillik;
 • havuçlar;
 • et;
 • fermente süt ürünleri;
 • kepek.

Erkeklerde güç için hızlı etkili ürünler

Bal ile birlikte ceviz - bir vitamin karışımı. 1: 1 karıştırma oranları. Gücü artırmak için kahvaltıdan önce 1 çay kaşığı alın.

Etkiyi bir tarihten iki saat önce arttırmak için yarım limon yemek tavsiye edilir.

Doğu kültüründe baharatlara özel bir yer verilir. Libidoyu arttırır ve vücudu tonlandırır.

Bunlar şunları içerir:

 • Zencefil;
 • Safran;
 • Kakule;
 • Karanfil.

Erkek gücü için, baharatlardan birinin eklenmesiyle çay demlenir.

Haşlanmış uskumru, testosteronun biyokimyasal sentezinde yer alan omega yağ asitleri açısından zengindir. Bu ürünün haftada iki kez kullanılması gücü arttırır ve spermatogenezi normalleştirir.

Kırmızı üzüm - sperm üretimini uyarır, libidoyu arttırır. Sertleşmeyi iyileştirmek için 10 gr olgunlaşmış üzüm kabuğu kullanmak gerekir.

Avokado, kandaki toksik maddeleri temizlemede, kandaki kolesterol seviyesini düşürmede, damar tonusunu artırmada ve böylece penis damarlarını etkilemede rol oynayan bitkisel yağlar bakımından zengindir.

Erkek Gücü İçin En İyi Ürünler

Çam fıstığı, badem, antep fıstığı, fındık çok miktarda arginin, tokoferol, B vitaminleri, çinko ve selenyum içerir. Günde 100 gr fındık veya bunların karışımını yiyin.

Balık ve deniz ürünleri çok miktarda vitamin, mineral ve diğer faydalı maddeler içerir. Deniz ürünleri çinko içerir. En yüksek içeriği midyelerdedir. Ayrıca seks hormonlarının üretimini etkileyen amino asitler içerirler.

Güç için sebzeler

Tatlı biber antioksidanlar içerir, penis damarlarındaki kan dolaşımını normalleştirir ve trombozu önler. Tatlı biberli salatanın düzenli kullanımı, psikojenik erektil disfonksiyon ile cinsel arzuyu geri kazanmanızı sağlar.

Karnabahar insan vücudu tarafından iyi emilir. Düzenli kullanım, prostatın inflamatuar hastalıkları ve tümörleri geliştirme riskini azaltır.

Brokoli, insan vücudunda aterosklerotik bir etkiye sahiptir. Antioksidan özelliklerinden dolayı bu sebze kanser, diyabet ve obezite geliştirme riskini azaltır. Brokolinin diyete dahil edilmesinin testosteron seviyelerini normalleştirmeye yardımcı olduğu da belirtilmelidir.

Havuç kardiyovasküler sistem hastalıkları, kronik yorgunluk, depresyon ile yardımcı olur. Kullanım, penisteki kan dolaşımını düzeltmeye yardımcı olur.

Meyve

Muz yüksek bir enerji değerine sahiptir. B vitaminleri, katekolaminler, triptofan içerir. Muz yemek ruh halini iyileştirir, depresif bozukluklarla savaşmaya yardımcı olur. Cinsiyet hormonlarının üretimini uyarır, doğal uzatıcılardır.

Kivi hemen hemen tüm vitaminleri, mikro elementleri, lifleri, organik asitleri içerir. Kan basıncını normalleştirir, kolesterol seviyelerini düşürür, testosteron üretimini uyarır ve genital bölgede inflamatuar hastalıkların gelişme riskini azaltır.

Kayısı doğal bir afrodizyaktır. Kullanımları libidoyu arttırır, cinsel ilişki süresini uzatır.

potens için zararlı ürünler

Güçte bir zayıflama olduğunda, orta yaşlı erkekler genellikle yaştan şikayet ederler. Bununla birlikte, yaşa bağlı değişiklikler, potensin azalmasından her zaman sorumlu değildir. Genellikle, güçte böyle bir azalma, bir erkeğin yol açtığı yaşam tarzıyla ilişkilidir. Ve bu sadece kötü alışkanlıklar ve fiziksel aktivite eksikliği ile ilgili değil, bu büyük ölçüde yetersiz beslenmeden kaynaklanıyor. Vücut, yaşam için ihtiyaç duyduğu maddeleri alamaz, düzgün çalışmayı durdurur, bu da öncelikle üreme işlevi gibi bireyin yaşamından sorumlu olmayan işlevlerin kaybına yol açar. Bunu önlemek için diyeti gözden geçirmek gerekir: gücü artıran yiyecekleri dahil edin ve erkeklerin cinsel işlevini azaltan yiyecekleri hariç tutun.

Seks hormonları ve potens seviyesini düşüren ürünler

Tuz. Bilim adamları, bir erkeğin vücudundaki fazla sodyumun, güçte bir azalmaya yol açan testosteron üretimini azalttığını kanıtladılar. Yiyecekleri bol miktarda tuzlama alışkanlığı, cinsel istek ve gücün zayıflamasının temel nedeni olabilir. Sodyum vücut tarafından ihtiyaç duyulur, ancak sınırlı miktarlarda. Erkekler için günlük tuz dozu 3-4 gramı geçmemelidir. Bir erkeğin ne kadar tuza ihtiyaç duyduğu ve neden ihtiyaç duyduğu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şeker. Şekerli çay, kek, çikolata, tatlı köpüklü su, mağazadan alınan meyve suları, cinsel işlevde bir azalmaya neden olan aşırı şekerlerdir. Vücudun bir enerji kaynağı olarak glikoza ihtiyacı olmasına rağmen, diyet glikozu organik (gıdalardan) ile aynı özelliklere sahip değildir. Erkekler için günlük maksimum şeker alımı 6 çay kaşığıdır.

Fast food. Sadece cinsel için değil, aynı zamanda bir erkeğin genel sağlığı için de en tehlikeli düşmandır. Fast food içeren günlük bir atıştırmalık varsa, onu doğal ve eksiksiz bir diyetle değiştirmek gerekir. Fast food sadece McDonald's ve diğer benzer kuruluşlardan gelen yiyecekler değildir, birçok kişinin yanlışlıkla satın aldığı mantı ve köfteler, makarna ve hazır patates püresi (Rolton, Doshirak), sosisli sandviçler, sosisler, cipsler ve diğer ürünler fast food içerir. Bu ürünleri tamamen terk edemiyorsanız, tüketimini minimuma indirin.

Tatlı gazlı içecekler. Yukarıda bahsedildiği gibi, gazlı içecekler erkekler için aşırı derecede zararlı olan şeker içerir (bir bardak soda yaklaşık 6 çay kaşığı şeker içerir). Ancak sadece fazla şeker sağlığa zararlı değildir, ayrıca gazlı içecekler koruyucular, kanserojenler ve vücudumuz için iyi olmayan kimyasal katkı maddeleri içerir. Gazlı içeceklerin en iyi alternatifi arıtılmış sudur.

Hamur işleri ve beyaz ekmek. Erkek cinsiyet hormonlarının seviyesini azaltan maya, şeker, asitler ve diğer maddeleri içerir. Beyaz ekmek tüketimini siyah veya mayasız ekmekle değiştirmelisiniz.

Soya içeren ürünler. Soya ürünleri, özelliklerinde erkek hormonu testosteronunun zıttı olan kadın seks hormonlarının bitki analoglarını içerir - fitoöstrojenler. Şu anda soya, bitkisel proteinin ana kaynağı olarak gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Süt ürünlerinde (süt, peynir), et (sosis, sosis, yarı mamul), şekerleme ve diğer ürünlerde bulunur. Ancak bu, soya içeren ürünlerden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez, sadece tüketimini sınırlamanız gerekir.

alkol tüketimi ve potens üzerindeki etkisi

Kafein. Kafein serbest testosteron moleküllerini yok eder. Serbest (biyolojik olarak aktif) testosteron, bir erkek için bağlı formda olan testosterondan daha büyük önem taşır. Kafein alımınızı en aza indirin.

Alkollü içecekler. Bilim adamlarına göre alkol, bir erkeğin testisleri üzerinde bir zehir gibi hareket ederek, seks hormonları ve spermatozoa üretimindeki işlevlerini engeller. Üstelik bilim adamlarına göre testisler hiçbir zaman işlevlerini tam olarak yerine getirmiyor, yani. sürekli alkol tüketen bir erkek, cinsiyetsiz bir yaratık olma riskini taşır. Erkeklerin cinsel işlevine gerçek darbe biradır. Bira, testosteron üretimini baskılayan ve ters etkiye sahip olan bitki kökenli kadın seks hormonları olan fitoöstrojenler içerir. Erkeklerde yüksek östrojen seviyeleri sadece cinsel işlevi baskılamakla kalmaz, aynı zamanda aşırı yağ birikimini ve kadın tipi meme büyümesini (ağır vakalarda) tetikler.